Sürpriz Kutusu
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
490

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2.7 / 5. Vote count: 248

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Sürpriz Kutusu

Sürpriz Kutusu adı verilen oyun dahilinde hem zevkli bir eşya yapım sürecine girebilmek hem de ideal zamanları geçirebilmek mümkün olmaktadır. TRT Çocuk web sitesinde yer alan Sürpriz Kutusu adlı oyun farklı bölümlerde ortaya çıkmaktadır. Genelde çocuklara hitap eden bir oyun olsa da onların becerilerini geliştirme konusunda etkili olarak görülmektedir. Her bir bölümde farklı bir eşya yapım sürecini anlamayı sağlayacak olan bu oyun nezdinde çocukların malzemeleri birleştirerek gerekli eşyaları meydana getirmelerinin önünü açacaktır. Bu oyunun yaratıcı zekayı geliştirici ve çocukların becerilerini arttırıcı bir konumda olması sebebiyle ilgi çeken yönlerini aktarabilmesi söz konusu olabilmektedir. Sürpriz Kutusu içerisinden çıkan malzemelerin birleştirerek boyanması süreci oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Sürpriz Kutusu adlı oyun, MEB oyunları dahilinde değerlendirilen bir uygulama olarak ifade edilmektedir. Bu oyun genelde çocuklar için elverişli şartları sağlayabilecek yapıdadır. Hem tablet hem de akıllı telefonlara ücretsiz biçimde indirilebilmesi mümkün olan bu oyun, aynı zamanda da istenildiği zaman tercih edilebilecektir. Sürpriz Kutusu adlı oyun sadece Mouse yardımıyla kullanılabilecek ya da akıllı telefon ile tabletlerde de tek bir parmak hareketiyle gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi gibi bir durum söz konusu olabilecektir. Bu suretle de oyunun her ne kadar basit olduğu gözlemlenebilecektir. Böylelikle her oyuncunun kısa sürede bölümleri geçebilmesi ve bu konuda zorluk çekmemesi söz konusudur.

TRT Çocuk nezdinde oyunculara sunulan Sürpriz Kutusu adlı oyun dahilinde her oyuncunun belirli yönlendirmeler dahilinde hareket ederek bölümleri tamamlaması gibi bir sonuca ulaşmaları mümkündür. EBA oyunları kapsamında da ele alınan bu oyunların, yaratıcı sınıfında yer almasından dolayı faydalı sonuçları ortaya çıkarmada kullanılabileceği de ifade edilebilmektedir. Bu oyun çerçevesinde kısa sürede çocukların bölüm geçebilmeleri sağlanabilmektedir. Eşyaların nasıl yapıldığını tek bir tıkla öğrenerek, gerekli birleştirmeleri yapabilmeleri konusunda Sürpriz Kutusu adlı oyunun önayak olabilmesi söz konusu olacaktır. Böylelikle oldukça verimli sonuçları sağlayan bu oyun dahilinde çocukların gelişiminde ne kadar büyük bir rol ifade ettiği söylenebilecektir. Bu sayede de ebeveynlerin yönelmesinde fayda olduğu da belirtilebilecektir.