Kolay Gelsin
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
371

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2 / 5. Vote count: 3

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Kolay Gelsin

TRT Çocuk bünyesinde ortaya çıkan bir oyun olan Kolay Gelsin, keyifli zaman geçirmek adına etkili bir uygulama olarak görülmektedir. Kolay Gelsin adlı oyunda evin her noktasında büyük bir oyun içerisine girebilmek söz konusu olabiliyor. Bu oyunla beraber evin tüm noktasındaki işleri yaparak, evin daha temiz ve düzenli olmasına dayalı harekete geçmek söz konusudur. Kolay Gelsin adlı oyun çocuklar için meydana getirilmiş ve çocuklara ev düzeninin ne kadar önemli olduğunu aktarmanın bir yolu olarak görülmüştür. Bu oyun dahilinde evin içinde kahvaltı hazırlamak, oyuncakları toplamak ve temizlik işlemlerini gerçekleştirmek gibi görevler olacağından dolayı çocukların bu alışkanlıkları kazanması adına da bir aracı görevi görmektedir.

Kolay Gelsin adlı oyun içerisinde evi keşfetmek de mümkün olacaktır. Oyun esnasında verilen görevleri harfiyen yerine getirme sonrasında da eğlenceli zamanlar geçirmenin mutluluğu ortaya çıkacaktır. Çocukları düzenlilik ve tasarruflu olma konusunda eğiten bu oyun MEB oyunları dahilinde de değerlendirilebilmektedir. Evin türlü türlü işlerini gerçekleştirmek adına da bu oyunun ne kadar faydalı ve eğitsel olduğu da görülebilmektedir. Her çocuğun küçük yaşlarından itibaren evdeki görevlerini bilmesi adına bu oyunun oynatılması gerektiği vurgulanmaktadır. Aynı zamanda da çocuklara en uygun oyunlar kategorisinde de yer alan Kolay Gelsin, rahatlıkla ebeveynlerin tercih edeceği bir oyun olarak da göze çarpmaktadır.

Evin düzenini sağlamanın yanı sıra mini görevleri de içeren bir oyun olan Kolay Gelsin, her zaman çocuklara tavsiye edilebilecek türde bir uygulamadır. EBA oyunları arasında da kendine yer bulan Kolay Gelsin sayesinde çocukların ev içerisinde ne şekilde davranmaları gerektiği de belirtilecektir. Kolay Gelsin adlı oyun aynı zamanda sadece bilgisayarlardan oynanmamasıyla da bilinen bir uygulamadır. Bu oyun mobil cihazlar ve tabletler tarafından desteklenebilecek biçimde de meydana getirilmiştir. Bu yüzden kısa sürede ve kolayca indirilerek, ücretsiz bir biçimde bu cihazlarda yer alacaktır. Aynı zamanda da çocukların sürekli olarak elinin altında olan bu oyundan her zaman yararlanarak, eğlenceli zamanlar geçirme konusunda tercih edebilecek biçimde de hareket edeceklerdir.