Kare Havalimanında
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
211

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.7 / 5. Vote count: 254

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Kare Havalimanında

TRT Çocuk TV karakterlerinden olan Kare ve arkadaşlarının yer aldığı bu oyun genel olarak küçük çocuklara hitap edebilecek biçimde meydana getirilmiştir. Kare Havalimanında adı altında küçük çocukların hoş bir zaman geçirmelerini sağlamak adına TRT Çocuk TV resmi web sitesi içerisinde yer almaktadır. Bu oyunun işleyişi oldukça basit olmakla beraber, aynı zamanda da belirtilen yönlendirmeler sayesinde kısa sürede bölümleri geçebilme konusunda da yardımcı olabilecektir. Kare ve arkadaşlarının uçağa binmeden önceki zaman zarfında havalimanında geçtikleri kontrollerin tamamlanmasında oyuncunun etkisi devreye girecektir. Bilet kontrolü ve pasaport denetimi gibi işlemler bizzat oyuncu tarafından hayata geçirilecektir.

Kare Havalimanında adlı oyun çocukların oynayabileceği türde bir uygulama olarak görülmektedir. Sadece birkaç basit bölümden ibaret olsa da çocukların keyifli zaman geçirmelerini sağlayabilecektir. Sadece fare kontrolüyle istenilenleri yerine getirecek olan çocuk oyuncular, belirlenen işlemleri teker teker yerine getirerek bölümü tamamlayabileceklerdir. Her bölüm öncesine yapılacak olan anonslarda bölümün hangi doğrultuda gerçekleşeceğine dair bilgilendirmeyi de yapacaktır. MEB oyunları arasında sayılan Kare Havalimanında, çocukların el becerilerini geliştirmesi konusunda yeterli bir uygulamadır. Çocukların seviyesine uygun şekilde kabul gören bu uygulama sayesinde çocukların keyifli zaman geçirerek, vakitlerini öğretici bir biçimde değerlendirebilmeleri durumu ortaya çıkacaktır. Bu keyifli süreci kontrol edecek olan çocukların herhangi bir zaman sınırlamasıyla karşılaşmaması da oyunun keyfini bir nebze daha da arttıran bir etmen olacaktır.

Kare Havalimanında adlı oyun aynı zamanda da çocukların oyun oynama alışkanlıklarında var olan uygulamalardan kaçarak, daha ideal bir konumda yer almaktadır. Kan, argo ve şiddet içeren oyunlardan uzak tutulacak olan çocukların Kare Havalimanında gibi oyunlara TRT Çocuk bünyesinde erişebilmeleri söz konusu olacaktır. EBA oyunları bünyesinde de değerlendirilen bu uygulama kapsamında çocukların en ideal şartlarda var olan oyunlara yönelmeleri gibi bir durum gözlemlenebilecektir. Bu yüzden bu oyun oldukça keyifli ve eğitim odaklı olduğunu da gösterebilecektir. Bu oyun nezdinde ebeveynlerin de kriterlerine uygun olarak ifade edilmesi sonrasında aranılan bir uygulama olmasından dolayı yararlı olarak görülebilecek türde varlık gösterecektir.