Hayvanları Keşfediyoruz
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
178

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.1 / 5. Vote count: 227

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Hayvanları Keşfediyoruz

Çocukların oynaması adına meydana getirilen ve TRT Çocuk desteğiyle çocuklara sunulan oyunlardan bir tanesi olarak da Hayvanları Keşfediyoruz kendini gösteriyor. Bu oyun bir nevi yapboz olarak görülebilmekte ve her bölümde farklı hayvanların tanınmasına da vesile olabilmektedir. Bölüm bölüm oyuncuların kullanımında olan bu uygulama dahilinde, her çocuğun hayvanları tanımada etkisi olacaktır. Bölümlerde yer alan hayvanları resim üzerindeki boşluklara yerleştirecek olan oyuncuların en doğru yerleşimi gerçekleştirmeleri halinde diğer bölüme geçmeleri mümkün olacaktır. Hayvanları Keşfediyoruz adlı oyun dahilinde tüm oyunlar hakkında genel bilgileri öğretici ve keyifli bir biçimde öğrenme durumu mümkün olabiliyor. Adeta bir bulmaca olarak bilinecek olan bu oyuna kısa sürede alışarak, belirtilen talimatları izleyerek başarılı olunabiliyor.

Hayvanları Keşfediyoruz adlı oyun dahilinde çocukların hayvanları tanımaları süreci daha kolay bir hale gelebiliyor. Eğlenceli müzikleri ve kolay oynanışıyla eğitici bir yerde bulunan bu oyun, herkesin çocuklarına oynatabileceği bir yerde bulunuyor. MEB oyunları arasına da dahil edilen Hayvanları Keşfediyoruz dahilinde çocukların hem öğrenerek hem de eğlenceli zamanlar geçirebilmelerine olanak veriliyor. Hayvanlarla haşır neşir olabilmeleri ve onlarla tanışabilmeleri için bu oyunun yeterli düzeyde olduğu ifade ediliyor. Hayvanların isimlerini ve fiziksel hallerini küçük çocuklara öğretmek amacıyla bu bulmaca oyunu önemli bir yer tutacaktır. Öte yandan zamanlarının nasıl geçeceğini anlamadan bu oyundan keyif alabilmeleri de muhtemel olacaktır.

Hayvanları tanımak adına tercih edilen TRT Çocuk oyunu Hayvanları Keşfediyoruz, aynı zamanda da EBA oyunları arasında değerlendirilebilmektedir. Bu oyun Mouse kontrolleri dahilinde oynanabilmekte olup, tabletler ve mobil cihazlarda da tercih edilebilmektedir. Mobil cihazlarda da tek bir dokunuşla beraber gerekli birleştirme işlemlerini gerçekleştirmek gibi bir durum ortaya çıkabilecektir. Kolay oynanışı ve çocuklara olumlu bir biçimdeki getirileri sayesinde bu uygulamanın mutlak şekilde fayda sağlayabileceğinden şüphe bulunmamaktadır. Her oyuncunun aradıklarını bulmaları ve istenilen şartlarla beraber bu oyundan faydalanabilmeleri mümkündür. Böylelikle sık sık oynanan oyunlar arasında yer alan Hayvanları Keşfediyoruz sayesinde çocukların kişisel gelişimleri de pozitif biçimde ilerleyebilecek konumda varlık gösterebilecek türde yer alacaktır.