Hayri Uzayda
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
557

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.4 / 5. Vote count: 326

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Hayri Uzayda

Rafadan Tayfa karakterlerinden olan Hayri, uzay macerasına çıkıyor. Hayri uzay mekiğiyle beraber uyduların arasında bulunan nesneleri toplayarak, Hayri Uzayda adlı oyunun ana karakteri olarak oyunseverlerin ilgisini çekiyor. Astronot olarak görev yapacak olan Hayri, bambaşka bir görev için bu şekilde hareket ediyor. Aynı zamanda da Hayri yardımıyla diğer gök cisimlerini ve Güneş Sistemi’ni tanımak da mümkün hale gelebiliyor. Uzaya dair tüm bilgileri öğrenmek adına Hayri Uzayda adlı oyun tavsiye edilebilmektedir. Genel olarak çocukların ilgisini çeken bu TRT Çocuk TV oyunu sayesinde gök cisimleri hakkında bilinmesi gerekenleri eğlenceli bir biçimde öğrenmek söz konusu olabiliyor.

Hayri Uzayda adlı oyunun oynanışı da oldukça basit olarak görülebilmektedir. Sadece yön tuşlarıyla uzay mekiğini kontrol etmek mümkün olacaktır. Uzayda var olan uydulardan kaçma ve itemleri toplama konusunda yön tuşlarından yararlanılabilecektir. Yön tuşlarıyla hem mekiğin zarar görmesini engellemek hem de belirlenen hedeflere erişmek oyuncunun tek gayesi olacaktır. MEB oyunları arasında da değerlendirilen Hayri Uzayda adlı oyun, genel olarak küçük yaşlardaki bireylerin istedikleri türdeki bir uygulama olarak tanımlanabilmektedir. Bu oyun sayesinde çocukların uzayı daha iyi tanımaları ve uzay hakkında bilgi sahibi olabilmeleri gibi bir durum da ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı da Hayri Uzayda adlı oyunun her yaş kategorisine hizmet edecek olan bir oyun olduğu da ifade edilebilecektir.

Hayri Uzayda adlı oyunu sadece web tabanlı olarak oynamak söz konusu değildir. Uzay maceralarını aktaran EBA oyunları arasında olan Hayri Uzayda’yı aynı zamanda da ücretsiz olarak indirebilmek gibi bir durum kullanıma açıktır. Kullanıcıların hem telefonlarına hem de tabletlerine bu uygulamayı indirebilmeleri mümkündür. Her an Hayri Uzayda adlı oyunu oynamak adına bu şekilde harekete geçilebilmesi gibi bir durum yaşanabilecektir. Hayri Uzayda adlı oyun telefon ve tabletlerde de etkili olarak oynanabilecek bir oyun olarak ifade edilebilmektedir. Çocukların her zaman elinin altında olabilmesi için ebeveynlerin bu uygulamalara telefonlarda yer verdikleri görülebilmektedir. Bu yüzden Hayri Uzayda adlı oyunun çocukların her zaman yanında olduğu da görülebilecek bir durumdur.