Ege ile Gaga Tangram
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
436

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Ege ile Gaga Tangram

TRT Çocuk resmi web sitesinde olan oyunlardan bir tanesi de Ege ile Gaga Tangram adı altında kullanıcılara sunulmaktadır. Ege ile Gaga Tangram oyunuyla beraber farklı geometrik şekilleri kullanarak, hayvan, yaşam ve alfabe gibi konularda ortaya çıkan bölümleri başarıyla geçmek söz konusu olmaktadır. Bu oyun dahilinde de farklı bölümler kullanıcıları beklemektedir. Tangram parçalarını Ege ile Gaga eşliğinde bir araya getirecek olan kullanıcıların keyifli zaman geçirecekleri bir konumda olmaları muhtemel olacaktır. Bu oyun dahilinde herhangi bir zaman kısıtlamasının olmaması da kişilerin bölümleri rahatlıkla geçmelerine vesile olabilecek bir gelişme olarak tabir edilecektir. Aynı zamanda da bu uygulama dahilinde keyifli zamanlar geçirebilmeleri de ortaya çıkabilecektir.

Ege ile Gaga Tangram oyunu genel olarak küçük yaşlardaki çocukları hedef kitlesi olarak alan bir oyundur. Bu yüzden MEB oyunları arasında da sayılan Ege ile Gaga Tangram uygulaması, bu yaş grubunun gelişmesi açısından ön planda tutulmaktadır. Ege ile Gaga Tangram uygulaması dahilinde aynı zamanda çocukların becerileri ve geometrik şekillere dair görüş kapasitelerinde de faydalı bir gelişim olmasının önünü açacaktır. Bu yüzden bu oyunun ebeveynler tarafından genel olarak çocuklara yansıtılması gereken bir uygulama olduğu da söylenebilmektedir. Ege ile Gaga Tangram oyununun içerisinde her bölümde farklı şekilleri en uygun derecede düzenleyerek yerleştirme sonrasında istenilen başarılı sonuçlara ulaşma durumu ortaya çıkabilmektedir.

Ege ile Gaga Tangram oyunu kapsamında öğretici yanları da her ebeveynin ilgisini çekmektedir. Bu yüzden EBA oyunları arasında da yer alan bu uygulamanın fazlasıyla indirildiği de söylenebilmektedir. İstenildiği zaman Ege ile Gaga Tangram adlı oyunun mobil cihazlara ya da tabletlere ücretsiz bir biçimde indirilerek dahil edilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu oyun kapsamında kusursuz bir memnuniyet ortaya çıkabilecek ve çocukların gelişimi adına da an be an kullanılabilmesi gibi bir durum da kendini gösterecektir. Her çocuğun el becerilerinin ve geometrik şekillere olan ilgisinin artması konusunda Ege ile Gaga Tangram adlı oyun önemli bir pay sahibi olacaktır. Bundan dolayı da sıklıkla kullanılabilecek bir uygulama olarak da tavsiye edilebilecektir.