Bilgi Adası
Oyunu başlat
7 Eylül 2020 - Pazartesi
Oynanma Sayısı:
132

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.8 / 5. Vote count: 249

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Bilgi Adası

TRT Çocuk bünyesinde devreye giren oyunlardan bir tanesi olarak Bilgi Adası kendini göstermektedir. Bu oyun içerisinde hem genel kültüre hem de TRT Çocuk TV ekranlarından yayınlanan çizgi filmlere dair sorular yöneltilebilmektedir. Her bölümde 15 sorunun sorulacağı Bilgi Adası adlı oyun çerçevesinde, süre kısıtlaması da bulunmaktadır. Bölüm sonunda sürenin kullanımına ve doğru yanlış oranına bakılarak, gerekli değerlendirmeler yapılacaktır. Bilgi Adası dahilinde gerekli yıldızları toplayarak yeni bölümler açılabilecek ve gereken toplam yıldız sayısı da belirtilecektir. Bu yıldız sayısını yakalamak adına harekete geçecek olan oyuncuların önceki bölümleri tekrar oynamaları ve daha yüksek bir başarı oranına sahip olmaları gerektiği işaret edilecektir.

Bilgi Adası adlı oyun aynı zamanda tüm mobil cihazlar ve tabletlere de indirilebilmektedir. Bu oyun ücretsiz şekilde temin edilebilmekte ve istenildiği süre zarfında kolaylıkla kullanılmaya hazır hale de gelebilmektedir. MEB oyunları arasında da sayılan Bilgi Adası adlı oyun içerisinde kişilerin belirlenen süre zarfında en fazla doğruya yer verebilmeleri gerektiği işaret edilmektedir. Genel kültür odaklı olan sorular, herkesin bileceği düzeyde olacaktır. Seri biçimde yapılacak olan cevaplamalar sonrasında da bölümlerin arak arkaya tamamlanabilmesi gibi bir durum da yaşanacaktır. Aynı zamanda Bilgi Adası adlı oyun arkadaş ortamında da oynanarak, bir yarış haline de getirilebilmektedir. Oldukça eğitici ve merak uyandırıcı olan Bilgi Adası adlı oyun, aynı zamanda da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen müfredata uygun şekilde de düzenlenmesiyle bilinmektedir.

Bilgi Adası adlı oyun içerisinde keyifli zaman geçirmek mümkün olabilmektedir. EBA oyunları arasında da değerlendirilen bu oyunun oldukça faydalı olduğu söylenebilmektedir. Her zaman kişilerin bilgilerini ölçmek adına kullanılacak olan Bilgi Adası adlı uygulama, her yaştan kullanıcının rağbet edebileceği türden bir oyun olarak ifade edilebilmektedir. Genel olarak kullanıcıların sürekli bir biçimde genel kültür seviyelerini test etmeleri anlamında kullanılabilmektedir. Bu anlamda da cazip olarak gelebilecek Bilgi Adası adlı oyun hem tabletlerden hem de mobil cihazlardan oynanabilecek bir oyun olarak bilinmektedir. Aynı zamanda da her oyuncunun zorlanmadan cevaplayabileceği soruları da içermektedir.