Agar.io

Agar.io

Agar.io web tarayıcısı ve mobil platformlar üzerinden oyanan ve aylık binlerce oyuncuya ev sahipliği yapan multiplayer oyundur. Agar.io oynayan oyuncuların amacı oyun boyunca oluşan yem ve kendi hücrelerinden küçük rakip oyuncuları yiyerek en iyi 10 oyuncu arasına girmeye çalışmaktır.

Agar io oynayan diğer oyuncular ile oyun içinde takım oluşturabilir ve birlikte yapacağınız stratejiler ile birlikte ilk 10 sıralama içerisinde kolaylıkla yer alabilirsiniz. Agar.io oynamak tamamen ücretsizdir.

Çıkış yılı olan 2015 yılında döneminin en iyi web tarayıcılı 2 boyutlu oyunu olan agar.io her ne kadar ilk zamandaki popülaritesini kaybetmiş olsa da halen dünya genelinde aylık binlerce oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Kolay oynanış serüveni ve internet erişimi olunan her cihazdan rahatlıkla oynanabilmesi özelliği ile birçok kişi tarafından çok sevilen agar io oyununu sizlerin de oynadıkça çok seveceğinizden eminiz.

Agar.io Nasıl Oynanır?

Agar io oynamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey siteye giriş yaptıktan sonra isminizi girmeniz ve ardından oyna butonuna basmak olacaktır. Siteye girip isminizi belirledikten sonra butona bastığınız an oyun haritasında bir alana ışınlanıp oradan en düşük boyutta oyuna gireceksinizdir. 

Oyuna girdikten sonra belirli bir boyuta geldikten sonra etrafınızdaki sizden küçük diğer oyuncuları kendi hücrelerinizle birleştirerek kolaylıkla büyüme sağlayabilirsiniz. Diğer oyuncuları yem olarak kullanabilir ve oyunda tuzak konumunda bulunan dikenli çarklar ile birlikte sizden kat ve kat büyük agar.io oyuncularını patlatarak küçülen hücrelerini kolaylıkla yiyebilirsiniz.

Agar.io Taktikleri Nelerdir?

Agar.io oynarken yapacağınız en iyi taktiklerden birisi oyun içerisinden farklı bir oyuncu ile dost olabilmek ve onunla sürekli hücre alış-verişinde bulunarak rakiplerinizi şaşırtmak olacaktır. Sizden büyük boyutlarda olan oyuncuları yemleyerek kendinize çekin ve anlaştığınız oyuncunun sizi “boşluk” veya “w” tuşu ile yemledikten sonra oluşturduğunuz boyutun artmasıyla onları kolaylıkla yiyebilirsiniz.

Oyunun en önemli taktiklerinden bir diğeri ise oyunda bulunan dikenli çarklardır. Bu çarkların içerisine giren oyuncular parçalanarak bir süre küçük boyutlarda oyunu sürdürmek zorunda kalır ve rakip oyuncular bu sayede onları kolaylıkla avlayabilirler. Agar.io oynarken sizden büyük olan rakip oyuncuyu patlamak için yakınında bulunan dikenli çarkın içerisine “w” tuşuna basarak kendi hücrenizden parçacıklar gönderin ve sonrasında o çarkın rakibe doğru sıçrayıp onu patlatmasını sağlayın. Rakip Agar io oyuncusu patladıktan sonra onun sizden küçük olan hücrelerini hemen yiyerek hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz.

Agar.io’da Nasıl Birinci Olunur?

Agar io oynarken birinci olmak istiyorsanız topladığınız yem ve yediğiniz diğer oyuncular ile sağ altta bulunan puanınızın diğer oyunculardan daha yüksek seviyede olmasını sağlamalısınız. Yediğiniz her oyuncu ve her yem sizlere ekstra puan katarak oyun içerisinde de sağ üstte görünen en iyi 10 oyuncu tablosundaki oyunculara daha fazla yaklaşmanızı sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli durum ise oyun birincilerinin sizlerdeki gelişimi fark edip sizleri yok etmeye çalışmalarıdır. Bu süreçte yapacağınız her hamle oyuna daha fazla tutunarak diğer oyuncuları alt etmenize olanak sağlar.

Yediğiniz yemler ve oyuncular arttıkça kamera açınız da giderek artacaktır. Agar io‘da kamera açınız arttıkça size yaklaşan tehlikeleri daha erken fark edip o tehlikelere göre oyun taktiklerini ayarlamanız kolaylaşacaktır. 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.2 / 5. Vote count: 128

İlk oyu sen vermek istemez misin?

Oynanma Sayısı:
315