Ateş ve Su

Orijinal ismi Fireboy and Watergirl olan Ateş ve Su, ateş ve su elementlerini kontrol ettiğiniz 2 kişilik oynayabileceğiniz bir oyundur. İki karakter ile bulmacaları çözmek ve her seviyedeki engelleri aşmak için birlikte çalışmanız gerekmektedir.
Her bölüm üstesinden gelmeniz için temel zorluklar ve bulmacalar içermektedir. Ateş karakteri suya giremez, Su karakteri de lavlara giremez ancak etraftaki nesneler ile etkileşime geçerek birbirlerine yardım etmelerini sağlayabilirsiniz.
Hikaye:
Ateş ve Su birbirini korumaya yemin etmiş iki kardeştir. Birbirinden çok ters karakterlere ve özelliklere sahip olsalarda her zaman yan yana kalmayı başarmış ve destek olmuşlardır. Kötü bir cadının Ateş ve Su kardeşleri karanlık ormana yollaması ile birlikte kahramanlarımızın hikayesi başlamış oluyor.

Ateş ve Su sizleri bambaşka bir dünyanın inanılmaz macerasına götürecek. Onları kontrol ederek oldukça hızlı ve dikkatli biçimde ilerlemelisiniz. Sizler tarafından oldukça fazla biçimde beğenilmesi nedeniyle oyunun farklı maceralarına da yer verilmiş ve böylelikle kendinizi daha farklı dünyalar içerisinde görebilme imkanı sizlere tanınmıştır. Özellikle bölümlerin birbirinden farklı olduğu ve tamamen bağımsız olarak yine 2 kişilik ya da tek başınıza oynayabileceğiniz maceralar sizi bekliyor diyebiliriz.

Aşağıdaki bölümden Ateş ve Su oyunun bölümlerine ulaşabilir ve bu maceraya ortak olabilirsiniz.